אביבה שומרוני

אביבה שומרוני

יט' אדר תרצ"ד כד' טבת תשע"ז לא

אביבה נולדה בתאריך 6.3.1934 בת בכורה לבית משפחת גוטליב, אחריה נולדו שלושה אחים, שניים מהם תאומים. הוריה בחרו לה את שמה משום שנולדה באביב, בתל אביב.

אביבה גדלה והתחנכה בתל אביב וכנערה הצטרפה לתנועת נוער – התנועה המאוחדת. בשנת 1951 התגייסה לנח"ל במסגרת הכשרת גשר הזיו. במשך השנה הראשונה שרתה ההכשרה בקיבוץ גשר הזיו ובשנה השנייה עברה להגשמה בראש הנקרה.

פה נרקם הקשר בינה לבין עמוס ז"ל, חברה הטוב ביותר. עמוס ואביבה היו בין הזוגות הראשונים בהכשרה שמיסדו את הקשר והקימו את משפחה. בשנת 1955 נולד בנם הבכור זיו ובשנת 1958 נולד אמיר.

אביבה, שהשלימה קורס חובשות במהלך שירותה הצבאי יצאה בשנת 1960 לקורס להכשרת אחיות בן שנתיים בבי"ח השרון בפ"ת. אחרי ששבה מהלימודים, נולדה הילה בשנת 1965, ובשנת 1969 נולד עודד.

אביבה מילאה את ייעודה כאחות עוד כשהייתה חובשת, בטרם הוסמכה להיות אחות, במושבים שקמו על גב ההר. עם שובה מהלימודים עבדה כאחות יחידה בקיבוץ, ביום ובלילה – כולל במצבי חירום, במשך שנים רבות. בהמשך עבדה בביה"ס האזורי סולם צור ובמרפאות בנהריה. בטיפת חלב, ליוותה והדריכה אימהות לצד מעקב על התפתחות התינוקות, ובמרכז הקליטה של העלייה האתיופית, נוסף על חיסונים וטיפולים אחרים, הנחילה אביבה כישורי היגיינה.

משפחתה זוכרת את המרפאה כחלק משמעותי בחייהם, עוד מימי בונקר המרפאה שהיה ליד חדר האוכל, ביקורי החולים עם מגש אוכל ומיץ פז והאחות התורנית.

גם אחרי שסיימה למלא את תפקיד האחות בקיבוץ, המשיכה אביבה להיות כתובת לחברות ולחברים, הקשיבה, ייעצה וביקרה חולים.

בהמשך אביבה עבדה כקופאית במסעדה ואח"כ הייתה מהחברות הראשונות שעבדו במעבדה בתרביות.

אביבה הייתה אשת בית ומשפחה, גאה מאוד בילדיה וב 11 נכדיה. באהבתה הרבה אליהם היא ניקתה וטיפחה את הבית והגינה, אפתה עוגות טעימות, ומאז שנסגר חדר האוכל בילתה בהנאה במטבח ביתם ובישלה מטעמים.

לאורך השנים אימצו אביבה ועמוס אל חיק משפחתם בני גרעין אשר הצטרפו לקיבוץ.

אביבה אהבה מוסיקה קלאסית, אופרות וגם את שיריו של אריק איינשטיין. ביחד עם עמוס, וחברים אהבה לטייל בארץ ובחו"ל. באתרי טבע בעיקר אך גם באתרי קניות. את החנות משכית הכירה מקרוב ואהבה במיוחד ללבוש את השמלות של משכית.

אביבה חוותה את השכול שהיכה בה ובמשפחתה פעמיים. אחיה הצעיר נהרג במלחמת יום הכיפורים ונכדה ניר, בנם של עליזה ואמיר, נהרג בעת שירותו הצבאי. הצער ליווה אותה לאורך השנים ולמרות זאת,  פניה נשארו מוארות ומחייכות. מאז שעמוס נפטר בשנת 2012, התדרדר מצבה הבריאותי מאוד.

לאחרונה ממש, עברה אביבה לבית הסיעודי בבית העמק. ביום חמישי האחרון הובהלה לבי"ח נהריה, שם נפטרה.

זיו וטלי, אמיר ועליזה, הילה וברני, עודד וכל המשפחה, אנו משתתפים בצערכם. מי ייתן ולא תדעו עוד צער.

תהיה נשמתה של אביבה צרורה בצרור החיים.

p18hl7o01i1ij81a1riphh46bp1

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

שולח

רהן – ראש הנקרה ד.נ גליל מערבי 2282500 טל: 04-9857111 פקס: 04-9857426

rahan - roshhanikra. western galilee 2282500 | tel: 972-4-9857111 | fax: 972-4-9857426

2017 AVAR - cloud app management ©

התחברות לאתר

Forgot your details?