נתן קרפ

נתן קרפ

ב' תשרי תרצ"ה י"א חשון תשס"ט 19340911 20081109 לא

נתן קרפ
נתן, אביהם של לי וחגי, סבם של נטע, נדב, תום ואיתי ואהוב לבה של יהודית אשתו, אמן, יוצר ואדם – נולד ברוסיה לפני 73 שנים.
את מלחמת העולם השנייה עבר בכפר מגורי סבתו ברוסיה ועלה לארץ עם הוריו בגיל 13. ילדותו ובחרותי עברו עליו בחולון, שם סיים בית ספר עממי ותיכון, שם פיתח את אהבתו לים ואת תחביב הטיסנאות, בו הגיע להישגים והחזיק בגביע אליפות אישי, לאחר שזכה באליפות הארץ בטיסני מנוע שלוש שנים ברציפות. שם היה גם בגדנ"ע אויר ועסק בהתלהבות בדאייה.
בחיל האוויר בו שירת הכיר את יהודית החיילת ומאז לא נפרדו דרכם.
את בית הספר לאומנויות בצלאל בירושלים סיים בהצטיינות וזכה בפרס ראשון על עבודת הגמר שלו, ועוד בהיותו סטודנט שנה ראשונה זכה במכרז בינלאומי על עיצוב מדליית יד ושם לחסידי אומות העולם. מאז יצא לדרכו המקצועית וזכה להכרה והוקרה בארץ ובעולם כאמן ייחודי. קצר המצע מהישתרע לתאר
את עושר יצירתו. החל במדליות ומטבעות אין ספור, שבעיצובן היטה תחום התמחותו המובהק, שמעטים כמוהו ידעו את אמנות התמצות הרעיוני והבאתו לכלל ביטוי אמנותי סמלי ומייצג, עבור לכרזות רבות, ביניהן כרזות יום העצמאות של מדינת ישראל, סמלים ולוגואים לרוב של גופים ידועים בישראל ובחו"ל וכן עיצוב ספרים ועטיפות. נתן היה גם אמן קליגרפיה, הכתיבה האמנותית על קלף. עדות אחת מני רבות לכישרונו היא כתב ההוקרה לעם הדני מעם ישראל על הצלת חיי היהודים בזמן מלחמת העולם השנייה – כתוב בכתב ידו על קלף ומוצג במקום בולט במוזיאון בלב קופנהגן.
נתן היה לא רק אמן ויוצר. הוא היה גם אדם תאב חיים, אהב את הים, השחייה, השנירקול והדיג. אהב את הטבע ואת המחנאות וגם שם נתגלה כיוצר ובעל תושיית שטח נדירה. נתן היה צלם בנפשו ובצילומיו האמנותיים ידע להנציח את יופיים של הטבע ושל החיים.
את כל אהבתיו אלה חלק עם יהודית, לי וחגי והנכדים והפך אותם לאהבתם שלהם.
כתב ידו האמנותי האחרון שיצר היה קלף ברכת הבית, שנטמן בבית ההולך ונבנה בראש הנקרה. הבית שעל החיים בו אל מול הים, יחד עם יהודית והמשפחה, חלם ולא זכה. ועתה הוא נטמן בקברו אל מול הים שאהב, להיות עמנו כאן, בראש הנקרה.

הנצחה_027

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

שולח

רהן – ראש הנקרה ד.נ גליל מערבי 2282500 טל: 04-9857111 פקס: 04-9857426

rahan - roshhanikra. western galilee 2282500 | tel: 972-4-9857111 | fax: 972-4-9857426

2017 AVAR - cloud app management ©

התחברות לאתר

Forgot your details?